5 nejčastějších příčin vypadávání vlasů.

Co způsobuje vypadávání vlasů? Hlavním důvodem vypadávání vlasů je hormonální nerovnováha. To může být způsobeno různými faktory, jako je stres, nevyvážená strava nebo některé léky. Hormonální nerovnováha během menopauzy může také vést k vypadávání vlasů. Ve vzácných případech může být vypadávání vlasů také příznakem vážného zdravotního stavu, jako je onemocnění štítné žlázy nebo cirhóza jater.

1. Hormonální nerovnováha

Častým důvodem vypadávání vlasů je hormonální nerovnováha. To může být způsobeno různými faktory, jako je stres, nevyvážená strava nebo nemoc. Hormonální nerovnováha se může vyvinout i v průběhu života, například během menopauzy. Pokud trpíte vypadáváním vlasů a máte podezření, že by příčinou mohla být hormonální nerovnováha, měli byste se poradit se svým lékařem. Může vám předepsat správnou léčbu.

Hormony hrají zásadní roli v našem zdraví. Regulují téměř všechny tělesné funkce a jsou tedy zodpovědné i za zdraví našich vlasů. Když jsou naše hormony mimo mísu, může to vést k různým zdravotním problémům, včetně vypadávání vlasů. Hormonální vypadávání vlasů je obvykle výsledkem nerovnováhy mezi ženskými pohlavními hormony estrogenem a androgenem.

Ženy procházející menopauzou často zažívají nárůst androgenů, což může ovlivnit růst vlasů. Hormonální změny mohou také vést k vypadávání vlasů u žen, které užívají pilulky. V takových případech je vypadávání vlasů většinou jen dočasné a po skončení hormonální změny se opět normalizuje. Hormonální vypadávání vlasů má ale i jiné příčiny.

Například některá onemocnění, jako je syndrom polycystických ovarií (PCOS) nebo Hashimotova tyreoiditida, mohou narušit hormonální systém a vést ke ztrátě vlasů. Stres může být také spouštěčem hormonálního vypadávání vlasů, protože narušuje rovnováhu mezi různými hormony v těle. Pokud trpíte vypadáváním vlasů a máte podezření, že by příčinou mohla být hormonální nerovnováha, rozhodně byste se měli poradit s lékařem. To vám může pomoci zjistit přesnou příčinu a zahájit vhodnou léčbu.

2. Stres

Stres je jednou z nejčastějších příčin vypadávání vlasů. Když jste ve stresu, vaše tělo produkuje více kortizolu. Tento hormon ovlivňuje tvorbu kožního mazu a oslabuje vlasové kořínky. Výsledkem je lámání vlasů, vypadávání vlasů a řídnutí vlasů. Pokud trpíte ztrátou vlasů související se stresem, může to pomoci snížit stres ve vašem životě.

Existuje mnoho způsobů, jak to udělat, ale několik jednoduchých tipů:

-Udělejte něco, co vás uklidní. Může to být jóga, meditace nebo procházka.

– Vyhněte se alkoholu a kofeinu. Tyto stimulanty mohou dále napínat tělo.

– Jezte zdravé potraviny a pijte hodně vody. To pomáhá tělu zotavit se a regenerovat.

– Dostatečně se vyspat. Spánek je zásadní pro zdraví těla i mysli. Vypadávání vlasů související se stresem není trvalý stav a symptomy často samy odezní, když se hladina stresu sníží. Pokud však trpíte trvalým nebo silným vypadáváním vlasů, měli byste navštívit lékaře.

příčiny vypadávání vlasů

ZDE NAJDETE VÍCE INFORMACÍ O PRODUKTU

3. Genetická predispozice

Mnoho lidí věří, že vypadávání vlasů je jen otázkou genetiky. Pokud vaši rodiče nebo prarodiče trpěli vypadáváním vlasů, pravděpodobně jste také postiženi. Existují však i další faktory, které zvyšují pravděpodobnost rozvoje vypadávání vlasů. Například některé léky, špatná strava nebo stres, to vše může vést k vypadávání vlasů.

4.Nevyvážená strava

Nevyvážená strava je jednou z hlavních příčin vypadávání vlasů. Nedostatečná konzumace živin může vést k nedostatku vitamínů a minerálů nezbytných pro zdraví vašich vlasů. Jíst příliš mnoho nezdravého jídla a málo zdravých potravin může také negativně ovlivnit váš růst vlasů.

Jezte tedy vyváženou stravu a pijte dostatek vody, abyste tělu dodali živiny, které potřebuje. Hormony hrají důležitou roli ve zdraví vašich vlasů. Pokud trpíte hormonální nerovnováhou, může to vést k vypadávání vlasů. Hormonální vypadávání vlasů je u žen často pozorováno v souvislosti s menopauzou nebo těhotenstvím. Hormonálním vypadáváním vlasů ale mohou trpět i muži. Hormonální vypadávání vlasů lze obvykle léčit léky.

5. Nadměrné mytí vlasů

Mytí vlasů je důležitou součástí péče, která může pomoci zabránit vypadávání vlasů. Může to však být i příliš dobrá věc. Pokud si vlasy myjete každý den, můžete narušit přirozenou produkci mazu ve vlasové pokožce, a tím podpořit vypadávání vlasů. Je lepší si vlasy mýt pouze 2-3krát týdně, abyste udrželi pokožku hlavy ve zdravé kondici a zabránili vypadávání vlasů.

Je rozšířeným omylem, že mytí vlasů může být příčinou vypadávání vlasů. Ve skutečnosti může nadměrné mytí vlasů vést ke snížení růstu vlasů a tím i k jejich vypadávání. Mytí vlasů nejen odstraní nečistoty a mastnotu, ale také důležité živiny a vlhkost.

Příliš časté mytí vlasů může vysušit a poškodit vlasové folikuly. To může vést ke snížení růstu vlasů a tím i k jejich vypadávání. Když si začnete vlasy mýt méně často, možná zjistíte, že se váš růst vlasů zlepší. Pro dosažení nejlepších výsledků se snažte mýt si vlasy pouze jednou nebo dvakrát týdně.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 384 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here