Proč je plíseň nehtů nehygienická a co proti ní pomáhá.

Atletická noha: jak ji rozpoznat a léčit.

Jak mohu zabránit atletické noze? Existuje několik jednoduchých způsobů, jak zabránit atletické noze. Například byste si měli vždy důkladně umýt a osušit nohy, zejména mezi prsty. Ponožky měňte každý den a buďte z přírodních vláken. Vyhněte se sdílení ručníků, osušek nebo bot s jinými lidmi. Při používání sprch nebo šaten ve veřejných prostorách noste žabky nebo žabky.

1. Atletická noha: Častý problém

Atletická noha je jednou z nejčastějších plísňových infekcí, kterou lidé trpí. K infekci dochází, když se houba přichytí na kůži nebo nehty a rozmnoží se. Atletická noha není obvykle nebezpečná, ale pokud se neléčí, může být nepříjemná a způsobit vážné komplikace. Příznaky atletické nohy Nejčastějšími příznaky atletické nohy jsou svědění, bolest a pálení v postižených oblastech.

Infekce může také způsobit puchýře, vředy nebo praskliny na kůži. V těžkých případech se atletická noha může rozšířit do jiných oblastí těla, jako jsou ústa nebo genitálie. Léčba atletické nohy Léčba atletické nohy je obvykle snadná. Většinu infekcí lze léčit volně prodejnými (OTC) léky. Když OTC léky nejsou účinné, lze předepsat léky na předpis. V závažných případech může lékař potřebovat chirurgicky odstranit infekci.

2. Příznaky atletické nohy

Příznaky atletické nohy mohou být velmi nepříjemné, způsobovat svědění, bolest a dokonce i puchýře. Většina lidí s mykózou však nemá žádné vážné zdravotní problémy. Atletická noha je běžná infekce, která se může snadno rozšířit na další lidi. Aby se zabránilo šíření infekce, je důležité včas identifikovat příznaky. Následující příznaky mohou naznačovat atletickou nohu:

Svědění: Častým příznakem atletické nohy je svědění. Svědění může být tak silné, že je obtížné stát nebo sedět. Bolest: Atletická noha může také způsobit bolest, zvláště pokud se infekce rozšíří na nehty. Puchýře: V těžkých případech atletické nohy se mohou tvořit puchýře. Tyto puchýře mohou být bolestivé a mohou se naplnit hnisem. Změna barvy nehtů: Když se atletická noha rozšíří na nehty, může to způsobit změnu barvy nebo lámání nehtů.

ošetření nohou pro sportovce

ZDE NAJDETE VÍCE INFORMACÍ O PRODUKTU

3. Léčba mykózy nohou

Atletická noha je běžná infekce, kterou lze snadno léčit. Existují různé možnosti léčby, od volně prodejných léků až po léky na předpis. Ve většině případů se používá kombinace léků a dobré hygieny nohou. Mezi volně prodejné léky, které mohou pomoci při léčbě atletické nohy, patří: Tolnaftate:

Jedná se o antimykotikum, které se aplikuje na kůži a zabíjí plísně. Dodává se ve formě krému nebo pleťové vody a je třeba jej aplikovat na postižené oblasti pokožky dvakrát denně.

Ciclopirox: Jedná se o antimykotikum, které se také aplikuje na kůži a zabíjí plísně. Dodává se ve formě krému nebo pleťové vody a je třeba jej aplikovat na postižené oblasti pokožky jednou denně.

Mikonazol: Jedná se o antifungální lék, který se dodává ve formě krému nebo lotionu a zabíjí houby. Musí být aplikován na postižené oblasti pokožky dvakrát denně. Terbinafin: Jedná se o antifungální lék, který se dodává ve formě krému nebo lotionu a zabíjí houby. Musí být aplikován na postižené oblasti pokožky jednou denně. Mezi léky na předpis, které mohou pomoci při léčbě atletické nohy, patří: Ketokonazol:

Jedná se o antifungální lék, který se dodává ve formě pilulek nebo krému a zabíjí houby. Musí být aplikován nebo aplikován na postižené oblasti kůže jednou nebo dvakrát denně.

Flukonazol: Jedná se o antifungální léčivo dostupné ve formě tablet nebo kapslí, které zabíjí houby. Musí se užívat jednou denně.

Itrakonazol: Jedná se o antifungální lék, který se dodává ve formě kapslí a zabíjí houby. Je třeba jej užívat dvakrát denně po dobu šesti týdnů. Ve většině případů je mykóza léčena léky na předpis nebo léky na předpis. Existují však i další možnosti léčby, které mohou pomoci v boji s mykózou nohou a zabránit další infekci.

4. Prevence mykózy nohou

Nejlepší prevencí mykózy nohou je pravidelné mytí a dezinfekce nohou. Nezapomeňte si důkladně umýt nohy mýdlem a vodou, zejména mezi prsty. Poté si nohy důkladně osušte, nejlépe ručníkem. Dezinfekční prostředky jako alkohol nebo chlorhexidin mohou také pomoci předcházet atletické noze. Dávejte pozor, abyste tyto prostředky nevmasírovali do pokožky, protože to může způsobit podráždění.

Místo toho je důkladně opláchněte vodou. Nepoužívejte koupelové prostředky nebo ručníky jiných lidí. Pravidelně dezinfikujte všechny koupelnové předměty a ručníky, které sami používáte. Poté je nechte uschnout na vzduchu.

Pokud běháte venku nebo cvičíte v posilovně, vyměňte si boty a ponožky ihned po tréninku. Poté se důkladně osprchujte mýdlem a vodou. Nezapomeňte pravidelně kontrolovat nohy. Hledejte známky zarudnutí, otoku nebo puchýřů. Pokud zaznamenáte některý z těchto příznaků, kontaktujte ihned svého lékaře.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 384 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here