Bradavice – příčiny, příznaky a léčba.

1. Co jsou bradavice?

Bradavice jsou malé, nezhoubné výrůstky způsobené virem. Nejsou nebezpečné a obvykle se vyléčí samy o sobě, ale mohou být velmi nepříjemné a způsobovat svědění a bolest. V závislosti na umístění vředu existují různé typy bradavic.

Nejběžnějším typem je plantární bradavice, která se objevuje na prstech nebo ploskách nohou. další typy zahrnují bradavice na rukou, obličejové bradavice a genitální bradavice. Bradavice jsou způsobeny viry, které se snadno šíří z jedné osoby na druhou. Viry napadají svrchní vrstvu kůže a způsobují zde drobné vřídky.

Bradavice se obvykle hojí samy, ale mohou být velmi nepříjemné a způsobovat svědění a bolest. V závislosti na umístění vředu existují různé typy bradavic. Nejběžnějším typem je plantární bradavice, která se objevuje na prstech nebo ploskách nohou. Mezi další typy patří bradavice na rukou, obličejové bradavice a genitální bradavice. Léčba bradavic obvykle není nutná, protože se obvykle hojí samy. Bradavice však mohou být velmi nepříjemné a způsobovat svědění a bolest.

V tomto případě může být užitečné navštívit lékaře, který navrhne různé možnosti léčby. Lékař může například předepsat mast nebo krém, který zmírňuje příznaky nebo urychluje hojení. V závažnějších případech může být nutné bradavice chirurgicky odstranit.

2. Příčiny bradavic

Pokud jde o bradavice, existují různé typy, příčiny a způsoby léčby. Při hledání příčin bradavic je důležité vědět, jaký typ bradavice máte. Protože ne všechny bradavice jsou stejné a příčiny mohou být různé. Bradavice mohou být způsobeny různými viry, například lidským papilomavirem (HPV). HPV je velmi častá infekce, kterou lze snadno přenést z jedné osoby na druhou. Mnoho lidí se nakazí HPV, aniž by si to uvědomovali.

Existuje více než 100 různých typů HPV, z nichž některé mohou způsobit bradavice, zatímco jiné ne. Některé bradavice jsou nakažlivé, jiné ne. Nakažlivé bradavice se šíří přímým kontaktem s infikovanou osobou nebo s předměty, kterých se tato osoba dotkla. Nenakažlivé bradavice na druhé straně často vznikají v důsledku oslabeného imunitního systému nebo v důsledku poranění kůže, jako jsou škrábance nebo řezy.

Existují různé typy bradavic, které mohou mít různé příznaky. Nejčastějším příznakem je však bulka nebo hrbolek na kůži, který může mít červenou, hnědou nebo bílou barvu. Někdy mohou bradavice také způsobit svědění nebo bolest. Pokud máte bradavice a máte obavy, měli byste vždy navštívit svého lékaře. Přestože jsou bradavice většinou neškodné, některé druhy mohou způsobit vážné zdravotní problémy.

3. Příznaky bradavic

Když máte bradavici, může to způsobit různé příznaky. Samotná bradavice je obvykle malá, kulatá, vyvýšená skvrna na kůži, která je často tmavší než okolní kůže. Toto místo je často obklopeno červeným nebo růžovým okrajem.

Bradavice může také svědit nebo bolet. Některé bradavice se mohou časem změnit a stát se většími nebo tmavě modrými. Ve vzácných případech mohou bradavice také způsobit krvácení nebo výtok. Pokud na své bradavici zaznamenáte některou z těchto změn, rozhodně byste měli navštívit lékaře.

bradavice

ZDE NAJDETE VÍCE INFORMACÍ O PRODUKTU

4. Léčba bradavic

Bradavice lze léčit mnoha způsoby. Někdo volí k léčbě domácí prostředky, jiný dává přednost lékařskému ošetření. Domácí prostředky na bradavice Některé domácí prostředky mohou pomoci při léčbě bradavic. Patří mezi ně: Česnek: Česnek obsahuje allicin, sloučeninu, která má antibakteriální a protiplísňové vlastnosti.

Chcete-li léčit bradavice, rozřízněte stroužek česneku na polovinu a potřete jím postižené místo. Česnek nechte na slupce 10-15 minut a poté smyjte. Toto opakujte několikrát denně. Citron: Citronová šťáva obsahuje kyselinu, která může vysušovat bradavice. Naneste citronovou šťávu na postižené místo a před opláchnutím nechte působit 10-15 minut.

Toto opakujte několikrát denně. Med: Med obsahuje antibakteriální vlastnosti, které mohou pomoci léčit bradavice. Naneste med na postižené místo a nechte působit přes noc. Druhý den ráno to smyjte. Toto opakujte každý den, dokud bradavice nezmizí. Esenciální oleje: Esenciální oleje jako tea tree olej nebo levandulový olej mohou pomoci léčit bradavice. Naneste olej na postižené místo a nechte působit přes noc. Druhý den ráno to smyjte. Toto opakujte každý den, dokud bradavice nezmizí.

5. Prevence bradavic

Prevence je nejlepší lék a totéž platí pro bradavice. Existuje několik jednoduchých kroků, které můžete podniknout, abyste ochránili sebe a svou rodinu před těmito otravnými kožními výrůstky. V první řadě byste si měli důkladně umýt ruce, zvláště po kontaktu se zvířaty nebo jinými lidmi.

Při návštěvě veřejných míst, kde jsou bradavice běžné, jako jsou koupelny nebo bazény, vždy používejte rukavice. Vyvarujte se také dotyku jiných lidí, kteří již bradavice mají. Dalším důležitým krokem je pravidelné čištění a dezinfekce předmětů, které mohou přenášet bradavice. To zahrnuje ručníky, ložní prádlo a oblečení.

Tyto věci buď vyperte v pračce na vysoké teploty, nebo je vydezinfikujte speciální dezinfekcí. Kromě toho byste měli udržovat své okolí čisté a pravidelně utírat prach. To je důležité zejména v oblastech, kde se bradavice obvykle šíří, jako jsou koupelny nebo šatny. Dávejte si také pozor, abyste své tělo nevystavovali chemickým přípravkům.

Používejte přírodní mýdla a toaletní potřeby a vyhněte se kosmetice s alkoholem nebo parfémy. Příliš mnoho chemikálií může podráždit vaši pokožku a učinit ji náchylnější k bradavicím. A v neposlední řadě: Udržujte svůj imunitní systém fit! Jezte zdravá jídla, pijte dostatek vody a pravidelně cvičte. Dobrý noční spánek je také důležitý pro udržení silného imunitního systému. Takto se můžete účinně chránit proti bradavicím – zevnitř i zvenčí!

 

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 384 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here