Jak předcházet plísním nehtů!

1. Co je plíseň nehtů?

Plíseň nehtů je běžný stav způsobený houbami. Plísně mohou růst na nehtech a také pod nehty. Plíseň nehtů není nebezpečná, ale může být velmi nepříjemná a vážně poškodit nehty.

2. Příčiny plísně nehtů

Plíseň nehtů je běžné kožní onemocnění způsobené houbou. Tento stav nejčastěji postihuje nehty na nohou, ale může také ovlivnit nehty na rukou. Plíseň nehtů je nejen nepříjemná, ale může mít i vážné následky. Plíseň nehtů je způsobena houbou, která se usazuje v horních vrstvách kůže a nehtu.

Většina lidí dostane plíseň nehtů při kontaktu s houbou. Tato houba se může šířit ve vlhkém prostředí, jako jsou koupelny nebo bazény. Může se přenášet i přes těsné boty nebo ponožky. Nejčastější příčinou plísně nehtů je houba zvaná Trichophyton rubrum. Tato houba obvykle žije na kůži a nezpůsobuje žádné příznaky. V určitých prostředích, jako jsou koupelny nebo bazény, se však houbě daří a může se množit.

Pokud se plíseň dostane na nehty, může zakořenit a způsobit plíseň nehtů. Plíseň nehtů není nebezpečná, ale může být nepříjemná a vést k vážným komplikacím. Onemocnění se může rozšířit na celý nehet (dlaždicový epitel) a vést ke křehkým, žlutým nebo popraskaným nehtům. V závažných případech může plíseň nehtů vést k infekci kůže kolem nehtů. Plíseň nehtů je zvláště nebezpečná pro lidi s diabetes mellitus nebo jinými stavy, které ovlivňují průtok krve.

3. Prevence plísně nehtů

Existuje několik věcí, které můžete udělat pro prevenci plísně nehtů. Nejprve byste měli udržovat nehty čisté a suché. Pokud šlapete na mokrou nebo vlhkou zem, noste boty s ponožkami, abyste měli nohy v suchu.

Noste také pohodlné boty, které nejsou příliš těsné. Nehty na rukou a nohou byste si také měli pravidelně zastřihávat a nenechat je příliš dlouhé. Zastřihujte si nehty rovně a vyhněte se jejich skládání nebo promáčknutí. Nepoužívejte pilníky na nehty, které používali jiní lidé, a před použitím je důkladně umyjte mýdlem a vodou. Snažte se také udržovat pokožku čistou a suchou. Pokud se zpotíte, okamžitě se důkladně omyjte.

Noste také čisté oblečení a ponožky. Nepoužívejte oblečení nebo ručníky jiných lidí. Pravidelně perte oblečení v horké vodě, abyste zabili choroboplodné zárodky. Pokud máte plíseň nehtů nebo ji má někdo ve vaší rodině, měli byste se pokusit zabránit šíření plísně. Nepoužívejte kleštičky nebo pilníky na ruce nebo nehty jiných lidí. Důkladně očistěte všechny předměty, které přišly do kontaktu s postiženými nehty. To zahrnuje kartáče, ručníky a prostěradla. Dezinfikujte také všechny povrchy dezinfekčním prostředkem, který hubí houbu.

Plíseň nehtů je běžný stav, který u mnoha lidí způsobuje nepříjemné příznaky. Mezi nejčastější příznaky patří svědění, bolest a pálení v postižených oblastech. Plíseň nehtů je však nejen nepříjemná, ale může také vést k vážným zdravotním problémům, pokud se neléčí včas. Chcete-li zabránit plísni nehtů, existuje několik jednoduchých tipů a triků, které můžete dodržovat. Nejprve byste si měli pravidelně mýt nohy a důkladně je osušit.

Tím se zabrání pronikání bakterií a plísní do pokožky a jejich množení. Zadruhé byste si nehty na nohou měli pravidelně zastřihávat a udržovat je čisté. Plísně mohou růst ve ztluštělých nebo popraskaných nehtech, proto je důležité udržovat nehty v dobrém stavu. Za třetí, nohy byste měli vždy nosit v čistých ponožkách a botách. To snižuje pravděpodobnost, že se bakterie a plísně dostanou do kůže. Za čtvrté, měli byste své tělo hydratovat dostatečným množstvím vody, aby pokožka zůstala zdravá. A v neposlední řadě byste měli boty pravidelně dezinfikovat, zvláště pokud se nacházíte ve veřejných prostorách, jako jsou koupelny nebo sprchy.

Předcházíte tak plísním nehtů

ZDE NAJDETE VÍCE INFORMACÍ O PRODUKTU

4. Léčba plísně nehtů

Plíseň nehtů je běžný a nepříjemný stav, který se často po dlouhou dobu neléčí. V mnoha případech však lze plíseň nehtů úspěšně léčit. Existuje několik možností léčby plísně nehtů, od místní léčby krémy a roztoky až po perorální léky. Většina lidí s plísní nehtů na nohou vyžaduje kombinaci několika léčebných postupů k úplnému odstranění plísně. Lokální léčba plísně nehtů obvykle zahrnuje aplikaci krémů nebo roztoků, které houbu zabíjejí. Tyto léky je obvykle nutné používat denně, dokud nehtová houba úplně nezmizí.

V některých případech může být nutné pokračovat v léčbě delší dobu, aby se zajistilo, že se plíseň nevrátí. Orálně podávané léky jsou obvykle vyžadovány, když samotná lokální léčba nestačí k odstranění plísně. Tyto léky působí zevnitř, zabíjejí houbu dříve, než se může dále šířit.

Orálně podávané léky je obvykle nutné užívat po dobu několika týdnů. V některých případech však může být nutné užívat léky delší dobu. V závažných případech plísně nehtů může být nutné odstranit postižený nehet. To je však nutné pouze ve vzácných případech a mělo by být provedeno pouze po konzultaci s lékařem. Odstranění postiženého nehtu je obvykle rychlá a účinná léčba plísně nehtů.

Plíseň nehtů je běžné infekční onemocnění, které může vést k bolestivým příznakům, pokud se neléčí. Naštěstí existují účinné možnosti léčby, jak se plísně zbavit. Pokud trpíte plísní nehtů, je nejlepší se poradit se svým rodinným lékařem nebo dermatologem. Mohou vám dát léky na předpis, které houbu zabijí.

Existují i ​​některé volně prodejné léky, které můžete zakoupit v lékárně. Při léčbě plísně nehtů je důležité pečlivě dodržovat pokyny a pokračovat v léčbě tak dlouho, jak doporučí lékař. Jinak hrozí, že se plíseň vrátí. Pokud trpíte plísní nehtů, následující opatření mohou pomoci snížit riziko reinfekce:

– Noste boty a ponožky vyrobené z prodyšného materiálu, abyste udrželi vlhkost od nohou. – Pravidelně měňte ponožky a boty, zejména po plavání nebo sprchování.

– Udržujte nohy čisté a suché. Každý den si nohy důkladně umyjte teplou vodou a mýdlem a poté je dobře osušte. – Nepoužívejte koupele rukou nebo nohou jiných osob ani pedikúru.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 384 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here