Jak správně odstranit papilomy

Papilomy: příčiny a možnosti léčby

Příčiny Papilomy jsou relativně neškodné výrůstky způsobené lidským papilomavirem (HPV). Existuje více než 100 různých typů tohoto viru a některé z nich postihují kůži a sliznice.

Většina případů papilomů se vyskytuje v důsledku infekce HPV typu 6 nebo 11. Tyto dva typy tvoří 90 procent papilomů a obvykle nezpůsobují žádné příznaky. Některé další typy HPV, včetně HPV typů 16 a 18, však mohou vést k rakovině. Papilomy se mohou objevit na různých částech těla, nejčastěji však na očních víčkách, obličeji nebo v oblasti genitálií. Ve vzácnějších případech se mohou vyskytovat i v plicích nebo v gastrointestinálním traktu. Mohou se objevit jak u mužů, tak u žen v jakémkoli věku, ale jsou častější u mladých dospělých.

Většina papilomů je neškodná a nezpůsobuje žádné příznaky. Někdy však mohou způsobit svědění nebo pálení. I když nejsou nebezpečné, mohou papilomy vypadat nepříjemně a může být obtížné se jich zbavit. Naštěstí existují některé možnosti léčby, které mohou pomoci odstranit papilomy nebo alespoň zastavit jejich růst. Podnadpis: Možnosti léčby Existuje několik různých způsobů léčby papilomů nebo alespoň zastavení jejich růstu.

Za prvé, pokud zaznamenáte nějaké nové výrůstky, měli byste navštívit svého lékaře, aby mohl určit, zda se skutečně jedná o papilomy. Pokud je tomu tak, existuje několik možností léčby, které může zvážit. Jednou z možností je odstranění postiženého místa laserem nebo elektrickým proudem. Tyto postupy jsou obvykle velmi účinné, ale mohou být bolestivé a zanechávají jizvy. Další možností je použití chemického roztoku k zastavení růstu papilomů nebo k jejich odstranění.

Tento roztok se obvykle aplikuje každých několik týdnů a k dosažení požadovaného výsledku může být nutné jej používat po delší dobu. V některých případech může lékař rozhodnout, že není nutná žádná léčba, protože papilomy mohou vymizet samy. Vždy však existuje riziko, že se znovu objeví nebo se u nich dokonce objeví rakovina.

1. Co jsou papilomy?

Pokud jste si někdy na těle všimli malého masitého výrůstku, je možné, že jste měli papilom. Papilomy jsou malé, neškodné výrůstky, které se často objevují na povrchu kůže. I když nejsou obvykle nebezpečné, mohou být pro některé lidi nepříjemné. Papilomy se mohou objevit na různých částech těla, ale nejčastěji se objevují na sliznicích, např. B. v ústech nebo v nose. Mohou se také objevit na genitáliích a anální oblasti. Papilomy se mohou vyskytovat jednotlivě nebo ve skupinách a mohou mít různé velikosti a tvary

. Papilomy jsou způsobeny viry nazývanými lidský papilomavirus (HPV). Existuje více než 100 různých typů HPV virů, z nichž některé jsou neškodné a jiné mohou být nebezpečné. Většina lidí s HPV viry nemá žádné příznaky a ani neví, že jsou infikováni. Ve vzácných případech však může HPV vést k rakovině, zejména pokud obsahuje určité typy rakovinotvorných virů (onkogenní viry).

Některé z těchto onkogenních virů mohou způsobit rakovinu děložního čípku, která ročně způsobí přibližně 270 000 úmrtí na celém světě. Jiné typy onkogenního HPV mohou způsobit rakovinu kůže, která ročně zabije asi 1 milion lidí na celém světě. Ačkoli jsou papilomy obvykle neškodné, mohou být nepříjemné, takže možná budete potřebovat léčbu. Existuje několik možností léčby papilomů v závislosti na jejich velikosti a umístění na těle. V mnoha případech se papilomy vyléčí samy bez léčby

2. Odkud pocházejí papilomy?

Papilomy jsou způsobeny určitými viry, které se hromadí a množí v buňkách lidského těla. Většina lidí už v sobě tyto viry má, aniž by o tom věděla. V mnoha případech viry nezpůsobují žádné příznaky, a proto nepředstavují problém.U některých lidí se však viry mohou aktivovat a vytvářet papilomy. Není zcela jasné, proč tomu tak u některých lidí je a u jiných ne.

Možné faktory, které zvyšují riziko vzniku papilomů, jsou: -Oslabený imunitní systém -Určité vlivy prostředí -Věk Pokud se u vás objeví papilom, není se čeho obávat. Ve většině případů jsou benigní a nezpůsobují žádné příznaky. Mohou však být také známkou oslabeného imunitního systému. Proto, pokud máte nějaké příznaky nebo máte obavy, je důležité navštívit lékaře.

3. Jak léčit papilomy?

Existuje několik možností léčby papilomů. Patří mezi ně chirurgické zákroky, jako je odříznutí nebo odstranění postižené oblasti kůže. Také použití speciálních krémů nebo mastí může pomoci snížit papilomy nebo je dokonce úplně zmizet. V závažnějších případech může být nutná i léčba viry, jako je virus HPV.

Papilom

ZDE NAJDETE VÍCE INFORMACÍ O PRODUKTU

4. Jaké jsou důsledky infekce HPV?

HPV je zkratka pro „Human Papillomavirus“. HPV je virus, který se primárně přenáší pohlavním stykem. Přibližně polovina všech sexuálně aktivních lidí již byla infikována HPV – často aniž by o tom věděli, protože infekce HPV obvykle probíhá bez příznaků.

U některých lidí však virus v těle zůstává a může se množit. To může mít za následek neškodné výrůstky na kůži nebo sliznicích, tzv. papilomy. Některé z těchto výrůstků se hojí samy, zatímco jiné vyžadují chirurgické odstranění. Nebezpečným důsledkem HPV infekce může být rakovina děložního čípku. Proto je důležité docházet na pravidelné kontroly.

Infekce HPV může vést k různým následkům v závislosti na typu postiženého viru. Některé typy HPV mohou například způsobit rakovinu děložního čípku. Jiné typy se mohou usadit na kůži nebo sliznicích a vést k bradavicím (papilomům). Většina infekcí HPV je však zcela neškodná a sama odezní.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 200 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here