Proč je plíseň nehtů nehygienická a co proti ní pomáhá.

Plíseň nehtů – Jak s plísní úspěšně bojovat

Plíseň nehtů je nepříjemný a především tvrdohlavý problém. Jakmile se jednou nakazíte, je velmi obtížné se plísně zbavit. I když existuje mnoho možností léčby, většina z nich není zcela úspěšná. Proto je nejlepším způsobem, jak zabránit plísni nehtů, nejprve se plísní nekontrahovat.

Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je dobrá hygiena. Dbejte tedy na pravidelné a důkladné mytí rukou a nehtů. Použijte k tomu antibakteriální mýdlo nebo si nehty očistěte dezinfekcí. Pokud se nacházíte ve veřejných prostorách, jako jsou vany nebo sauny, měli byste vždy nosit koupací obuv. Při koupání ve venkovních bazénech nebo v moři byste si také rozhodně měli vzít koupací obuv. Snížíte tak riziko napadení plísněmi

1. Co je plíseň nehtů?

Plíseň nehtů je běžný stav, který postihuje nehty. Původcem jsou houby, které mohou růst a množit se na nehtech. Plíseň nehtů může být velmi nepříjemná a velmi poškozuje nehty. V závažných případech může plíseň nehtů také vést k infekci kůže. Plíseň nehtů není jen kosmetický problém, může být i velmi bolestivá.

Plísně způsobují svědění a pálení pod nehty. V těžkých případech se nehty mohou zanítit a odlupovat se. Plíseň nehtů je nakažlivá a může se snadno rozšířit na další lidi. Plíseň nehtů není nebezpečný stav, ale může být velmi nepříjemná a vážně poškodit nehty. K úspěšné léčbě plísní nehtů je důležité bojovat s patogeny a pečovat o nehty.

2. Příčiny plísně nehtů

Plíseň nehtů je běžný stav způsobený houbou. Existují různé příčiny plísně nehtů, ale nejčastější příčinou je slabý imunitní systém. Dalšími příčinami může být vlhkost, například z nadměrného pocení nebo z nošení těsné obuvi. Plíseň nehtů může být způsobena také poraněním nehtu nebo kůže kolem nehtu. Slabý imunitní systém je nejčastější příčinou plísně nehtů. Když váš imunitní systém nefunguje správně, houba se může snadno rozšířit a infikovat nehet.

Slabý imunitní systém se může vyvinout mnoha způsoby. Může to být například způsobeno nemocí, jako je rakovina nebo HIV/AIDS. Některé léky, jako jsou kortikosteroidy, mohou také oslabit imunitní systém a podpořit tak plíseň nehtů. Vlhkost je další běžnou příčinou plísně nehtů.

Nadměrné pocení nebo nošení těsných bot může umožnit nahromadění vlhkosti na nohou a podpořit vznik plísní. Riziko plísně nehtů je také zvýšené u lidí, kteří tráví hodně času v koupalištích nebo v bazénech, protože vlhkost je zde ideální pro šíření plísně. Poranění nehtu nebo kůže kolem nehtu může také vést k rozvoji plísně nehtů. Poranění usnadňují pronikání plísně a napadení nehtu. Častou příčinou plísní nehtů jsou také diabetické vředy na nohou, protože zde je často narušen krevní oběh a kůže je náchylnější k infekcím.

Plíseň nehtů je velmi tvrdohlavá infekce, se kterou lze často úspěšně bojovat pouze léky. Je však důležité vědět, že příčin plísně nehtů je více a někdy se sejde více faktorů. Tento článek je o druhé nejčastější příčině plísně nehtů: nehygienické podmínky. Nehygienické podmínky jsou jedním z hlavních důvodů, proč je plíseň nehtů tak tvrdohlavá a neustále se vrací. Plísně totiž milují vlhké a teplé prostředí – a to je přesně to, co naše kůže pod nehty nabízí. Takže když jsou ideální podmínky, houba se může rychle množit a infekci zhoršit.

Tím se plísně rychle zbavíte

ZDE NAJDETE VÍCE INFORMACÍ O PRODUKTU

3. Příznaky plísně nehtů

Plíseň nehtů je běžný stav, který postihuje především nehty na rukou a nohou. Původcem jsou houby, kterým se daří ve vlhkém a teplém prostředí. Mezi příznaky plísně nehtů patří ztluštělé nehty, lámavé nehty, žluté nebo bílé skvrny na nehtech a svědění. V pokročilých případech se nehty mohou oloupat a pod nehtem se objeví tmavá skvrna. Plíseň nehtů je nejen nevzhledná, ale také velmi bolestivá. Naštěstí existují účinné možnosti léčby, které mohou s plísní úspěšně bojovat.

4. Možnosti léčby plísně nehtů

Plíseň nehtů je tvrdohlavá infekce, která se obtížně léčí. Existují však některé možnosti léčby, které mohou pomoci v boji proti houbě. Nejběžnější léčba plísně nehtů je aplikace léků na postižené nehty. Tyto léky jsou buď antimykotické (proti plísním) nebo antiseptické (proti bakteriím). Mohou přijít ve formě krémů, pleťových vod, prášků nebo sprejů. Některé z těchto léků vyžadují lékařský předpis, jiné jsou volně prodejné v lékárnách.

Léčba těmito léky může trvat několik týdnů až měsíců a může být nutné ji opakovat, aby se houba úplně vymýtila. V závažných případech plísně nehtů může lékař předepsat systémové antimykotické léky. Tyto léky se užívají ve formě pilulek a napadají houbu přímo v těle. Jsou však vhodné pouze při závažných infekcích a měly by být užívány pouze pod lékařským dohledem. Ve vzácných případech lze plíseň nehtů odstranit i chirurgicky.

To je však nutné pouze v extrémně závažných případech a měl by jej provádět pouze lékař. Abyste zabránili plísni nehtů, měli byste zvážit následující: – Vyhněte se těsné obuvi a ponožkám. – Ve veřejných prostorách, jako jsou bazény nebo šatny, noste sandály nebo pantofle. – Pravidelně měňte boty. – Udržujte své nehty čisté a upravené.

5. Prevence plísně nehtů

Prevence je stejně důležitá jako samotná léčba plísně nehtů.Nejlepším způsobem, jak se plísni vyhnout, je prevence. Abyste zabránili plísni nehtů, měli byste zvážit následující: -Používejte čisté a suché ponožky a boty. Pokud se vám potí nohy, vyměňujte ponožky několikrát denně.

– Noste sandály nebo boty s otevřenou špičkou ve veřejných prostorách, kde chodí mnoho lidí (sprchy, vany, sauny, bazény).

– Pravidelně dezinfikujte obuv a obuv antiseptikem. – Udržujte své nehty čisté a zastřižené nakrátko. -Nepoužívejte kosmetiku na nehty, jako je lak na nehty nebo krém, protože nehty změkčuje a činí je náchylnějšími k plísním.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 200 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here