Proč je plíseň nehtů nehygienická a co proti ní pomáhá.

Plíseň nehtů: příčiny, léčba a prevence.

Plíseň nehtů na nohou je běžný stav, který se vyskytuje hlavně na podzim a v zimě. Příčiny jsou různé, od slabé imunity až po nehygienické podmínky. Mezi typické příznaky patří lámavé a nažloutlé nehty, svědění a bolest.

Léčba je obvykle poměrně jednoduchá a může být jak lékařská, tak chirurgická. Abyste se však vyhnuli opakování, je důležité brát prevenci vážně. Existuje mnoho příčin plísně nehtů na nohou. Ve většině případů je příčinou oslabení imunitního systému. To může být způsobeno stresem, nachlazením nebo jinými nemocemi. Na vzniku plísně nehtů na nohou často hrají roli také nehygienické podmínky. Nošení těsné nebo vlhké obuvi může vést k tomu, že se houby budou moci usadit a množit v nehtovém lůžku.

Riziko nákazy plísní zvyšuje také koupání ve veřejných bazénech nebo nošení spacáků na ubytovnách. Typickými příznaky plísně nehtů na nohou jsou lámavé a nažloutlé nehty, svědění a bolest. Často se pod nehty objevují puchýře.

V závažných případech může také vést k zánětu kůže kolem postižených nehtů. Léčba plísně nehtů na nohou je obvykle poměrně jednoduchá a lze ji provést pomocí léků nebo chirurgicky. Ve většině případů je léčba založena na drogách. Buď se berou antimykotika ve formě tablet nebo krémů, nebo se postižené nehty ošetří lékařským lakem.

V závažnějších případech může být nutná i chirurgická léčba. Za tímto účelem se postižené nehty odstraní a poté se ošetří léky. Abyste se však vyhnuli opakování, je důležité brát prevenci vážně. Například byste měli vždy nosit čisté a suché boty, zejména v teplých dnech. Pokud je to možné, je třeba se také vyhnout koupání ve veřejných bazénech. Také, pokud máte plíseň nehtů na nohou, měli byste vyhodit všechny lahvičky od laků na nehty, jinak se plíseň snadno znovu rozšíří.

1. Příčiny plísně nehtů na nohou

Jedním z hlavních důvodů, proč je plíseň nehtů tak častá, je špatná hygiena. Plísním a houbám se daří ve vlhkém prostředí a mohou se snadno rozšířit na kůži a nehty. To znamená, že lidé, kteří si nohy pravidelně nemyjí a nedezinfikují, mají vyšší riziko vzniku atletické nohy.

Dalším důvodem, proč je plíseň nehtů tak častá, jsou těsné boty. Těsné boty vám zmoknou nohy a usnadní šíření plísně. Při výběru bot je proto důležité dbát na to, aby byly vyrobeny z prodyšného materiálu a nabízely dostatek prostoru pro vaše nohy. Plíseň nehtů se může šířit také přímým kontaktem s osobou nebo předmětem.

To znamená, že lidé, kteří žijí nebo pracují ve společných zařízeních, jako jsou lázně nebo sauny, jsou vystaveni vyššímu riziku onemocnění mykózou. Lidé s cukrovkou nebo jiným onemocněním, které oslabuje jejich nohy, jsou také vystaveni vyššímu riziku atletické nohy.

Nehtová plíseň-příčiny-léčba-a-prevence

ZDE NAJDETE VÍCE INFORMACÍ O PRODUKTU

2. Léčba plísně nehtů na nohou

Plíseň nehtů na nohou je běžný stav, který se často neléčí. Může však vést k vážným komplikacím. Léčba plísně nehtů na nohou je proto důležitá pro zastavení stavu a prevenci dalších komplikací.

Existuje několik možností léčby plísně nehtů na nohou. Volba léčby závisí na závažnosti stavu. V mírných případech může stačit léčba krémy nebo mastmi. V těžších případech se používají tablety. Léčba krémy a mastmi obvykle trvá několik týdnů a musí být aplikována pravidelně.

Tablety se obvykle užívají po dobu tří až šesti týdnů. V obou případech je důležité důsledně dodržovat léčbu, aby se houba odstranila a zabránilo se novým infekcím. V závažných případech plísně nehtů na nohou může být také nutné chirurgicky odstranit postižené nehty. K tomu obvykle dochází, když jsou jiné léčebné metody neúspěšné nebo když se plíseň značně rozšířila.

Operace je většinou nekomplikovaná a nehty po nějaké době odrostou. Abyste zabránili plísním nehtů na nohou, měli byste dodržovat následující opatření:

-Vždy noste čisté bavlněné nebo plátěné boty a ponožky.

– Pravidelně měňte boty a ponožky, abyste zabránili vlhkosti.

-Nepoužívejte cizí boty. -Obuv pravidelně dezinfikujte octem nebo alkoholem.

– Udržujte své nohy vždy suché a čisté.

3. Prevence plísně nehtů na nohou

Abyste zabránili plísním nehtů na nohou, zvažte následující: – Noste boty, které umožňují nohám dýchat. – Pravidelně měňte boty a ponožky. – Udržujte nohy čisté a suché. – Myjte si nohy každý den jemným mycím prostředkem. -Používejte prášek na nohy, abyste udrželi nohy v suchu. – V případě potřeby aplikujte na postižená místa antimykotikum. – Snažte se vyhýbat stresu.

Prevence plísně nehtů na nohou: nejdůležitější tipy Plíseň nehtů na nohou je běžné onemocnění, které postihuje především lidi s oslabeným imunitním systémem. Plísňové patogeny pronikají do kalusu nehtu a množí se tam. Díky tomu je nehet křehký a odbarvený. V závažných případech může nehet dokonce spadnout. Abyste se vyhnuli plísním nehtů na nohou, měli byste dodržovat následující tipy:

– Nepoužívejte společné koupele rukou nebo nohou.

– Noste čisté boty a ponožky z prodyšného materiálu. – Pravidelně měňte ponožky a boty, abyste odstranili pot.

– Denně si myjte nohy teplou vodou a mýdlem. – Nohy důkladně osušte, zejména mezi prsty.

– K absorbování vlhkosti použijte prášek na nohy. – nehty si pravidelně stříhejte a udržujte je krátké.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 200 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here