Prevence vypadávání vlasů: tipy a triky.

Vypadáváním vlasů netrpí jen muži, padáním vlasů často trpí i ženy. To může být způsobeno hormonálními změnami, stresem nebo i nadměrným růstem vlasů. Zde platí totéž: čím dříve s léčbou začnete, tím větší je šance, že se vám podaří padání vlasů úspěšně zastavit.

Vypadávání vlasů může být psychicky stresující – i pro členy rodiny.Každý, kdo trpí vypadáváním vlasů, se s tím často jen těžko vyrovnává. Sociální izolace a deprese nejsou neobvyklé. Často trpí i příbuzní, protože chtějí postiženým pomoci, ale často nevědí, jak jim nejlépe pomoci. Léčba je dostupná v mnoha případech Přestože je vypadávání vlasů často považováno za nevyhnutelné, v mnoha případech existují způsoby, jak jej úspěšně léčit. Čím dříve začnete s léčbou, tím větší je šance na úspěch.

1. Příčiny vypadávání vlasů

Než se pustíme do tipů a triků souvisejících s vypadáváním vlasů, měli bychom se nejprve podívat na příčiny tohoto problému. Pouze pokud známe příčiny, můžeme proti vypadávání vlasů cíleně zasáhnout. Nejčastější příčina vypadávání vlasů je dědičná. Tento typ vypadávání vlasů se obvykle vyskytuje v mladém věku a postihuje muže i ženy.

K vypadávání vlasů ale mohou vést i další faktory. Příčinou mohou být například hormonální výkyvy během menopauzy nebo těhotenství. Spouštěčem vypadávání vlasů může být i stres. Některá onemocnění však mohou vést i k vypadávání vlasů. Patří mezi ně například onemocnění štítné žlázy, metabolická onemocnění nebo autoimunitní onemocnění. Nesnášenlivost některých léků může také vést k vypadávání vlasů.

Mezi další příčiny vypadávání vlasů patří také chemické nebo mechanické podněty, jako je barvení nebo neustálá manipulace s vlasy kartáči a hřebeny. Jak můžete vidět, existuje mnoho různých příčin vypadávání vlasů. Abyste mohli proti tomuto problému zasáhnout, měli byste nejprve zjistit, co je příčinou. Jedině tak můžete proti vypadávání vlasů cíleně zasáhnout a možná je i zastavit.

2. Prevence prostřednictvím správné výživy

Příčin vypadávání vlasů je mnoho, ale jednou z nejčastějších je nevyvážená strava. Nedodáváte-li svému tělu živiny, které potřebuje, může to vést k vypadávání vlasů. Zdravá strava je proto zásadní, pokud chcete zabránit vypadávání vlasů. Jezte vyváženou stravu s dostatkem bílkovin, vitamínů a minerálů.

Jezte potraviny jako čerstvé ovoce a zeleninu, celozrnné výrobky, libové maso a nízkotučné mléčné výrobky. Vyhněte se nezdravému jídlu a příliš mnoho cukru, protože to může vést k vypadávání vlasů. Pijte také dostatek vody, aby bylo vaše tělo hydratované. Doporučuje se vypít alespoň osm sklenic vody denně. Dbejte také na dostatek pohybu. Cvičení pomáhá nejen zhubnout, ale také předcházet vypadávání vlasů.

prevence vypadávání vlasů

ZDE NAJDETE VÍCE INFORMACÍ O PRODUKTU

3. Tipy a triky proti vypadávání vlasů

Každý, kdo trpí vypadáváním vlasů, se jich chce obvykle rychle zbavit. Bohužel to není vždy tak jednoduché. Existuje několik způsobů a prostředků, které mohou zastavit nebo alespoň zpomalit vypadávání vlasů, ale často není tak snadné je sledovat. Z toho důvodu jsme zde pro vás sestavili několik tipů a triků, se kterými dostanete padání vlasů pod kontrolu.

1) Upravte svůj jídelníček: Zdravá a vyvážená strava není důležitá pouze pro naši celkovou kondici, ale může také pomoci předcházet vypadávání vlasů. Ujistěte se tedy, že přijímáte dostatek vitamínů a minerálů, zejména těch, jako je zinek, železo, vitamín B12 a vitamín C. Tyto živiny jsou obzvláště důležité pro zdraví našich vlasů. Omega-3 mastné kyseliny mohou také pomoci zabránit vypadávání vlasů. Ty najdeme například v rostlinných olejích, ořeších nebo rybách.

2) Vyhněte se stresu: Stres může být také spouštěčem vypadávání vlasů. Snažte se proto stresovým situacím co nejvíce vyhýbat nebo si pravidelně věnujte čas na relaxační cvičení, jako je autogenní trénink nebo jóga. Masáže mohou také pomoci zmírnit stres a uvolnit pokožku hlavy.

3) Upravte si péči o vlasy: Někdy může za utrpení vypadáváním i nesprávná vlasová péče. Při výběru šamponů a kondicionérů proto dbejte na to, aby byly k vlasům a pokožce hlavy co nejšetrnější a neobsahovaly žádné drsné chemikálie. Pravidelné kartáčování může také pomoci masírovat pokožku hlavy a stimulovat krevní oběh.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 384 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here