Příčiny vypadávání vlasů u žen.

Příčiny vypadávání vlasů u žen: V našem posledním příspěvku na blogu jsme se podívali na obecné příčiny vypadávání vlasů u žen. Dnes se chceme blíže podívat na některé z nejčastějších příčin vypadávání vlasů u žen. Jednou z nejčastějších příčin vypadávání vlasů u žen je stres. Stres může vést ke snížení produkce hormonů, což zase může poškodit vlasové folikuly.

Fyzický stres, jako je operace, může také vést k vypadávání vlasů. V takových případech je ztráta vlasů obvykle dočasná a vlasy po nějaké době znovu dorostou. Hormonální změny jsou také častou příčinou vypadávání vlasů u žen. Menopauza je období, kdy jsou hormony v ženském těle značně změněny a to může vést k vypadávání vlasů. K vypadávání vlasů může vést i těhotenství a užívání některých hormonálních antikoncepcí. V takových případech je ztráta vlasů většinou dočasná a vlasy dorostou po porodu nebo po vysazení hormonální antikoncepce.

Některé zdravotní stavy, jako je onemocnění štítné žlázy nebo diabetes mellitus, mohou také vést k vypadávání vlasů u žen. I zde je ztráta vlasů obvykle dočasná a po léčbě základního onemocnění vlasy znovu dorostou. Ve vzácnějších případech může padání vlasů způsobit i genetika nebo některé léky. Pokud trpíte vypadáváním vlasů a neplatí žádná z výše uvedených příčin, rozhodně byste se měli poradit s lékařem, abyste vyloučili jiné možné příčiny.

1. Příčiny vypadávání vlasů u žen

Některé ženy trpí vypadáváním vlasů. Důvodů je mnoho a mohou být fyzické nebo psychické. Ve většině případů je však vypadávání vlasů zcela neškodné a nevyžaduje žádnou léčbu. Fyzické příčiny vypadávání vlasů u žen Hormonální změny: Jednou z nejčastějších příčin vypadávání vlasů u žen je hormonální přecitlivělost vlasových kořínků.

K tomu může dojít během menopauzy, během těhotenství nebo v prvních dnech po porodu. Některé léky, jako jsou antikoncepční pilulky, mohou také způsobit vypadávání vlasů. Dědičné vypadávání vlasů: Za tuto formu vypadávání vlasů jsou zodpovědné geny. Obvykle se vyskytuje v dospívání a může se v průběhu života zhoršovat. Muži jsou tímto postiženi častěji než ženy.

Nemoci: Některé nemoci jako onemocnění štítné žlázy, diabetes mellitus nebo autoimunitní onemocnění mohou také vést k vypadávání vlasů. V tomto případě je však vždy třeba konzultovat lékaře, neboť stav je nutné léčit. Psychologické příčiny vypadávání vlasů u žen Stres: Stres je jednou z nejčastějších příčin vypadávání vlasů u žen. Tělo na stres reaguje zvýšeným uvolňováním adrenalinu a kortizolu.

To způsobí zúžení krevních cév a ke kořínkům vlasů se dostane méně živin a kyslíku. Díky tomu jsou vlasy křehké a nakonec vypadnou. Deprese: Deprese může také vést k vypadávání vlasů. Postižení mají tendenci zanedbávat sami sebe a mají podváhu. V důsledku toho tělo slábne a infekce, včetně pokožky hlavy, jsou častější. Zde může nakonec dojít i k vypadávání vlasů.

2. Genetické příčiny

Genetický faktor je jednou z nejčastějších příčin vypadávání vlasů u žen. V mnoha případech je to dědičné a nelze se mu vždy vyhnout. Dobrou zprávou však je, že obvykle nepředstavuje vážné zdravotní obavy a postižené ženy mají obvykle i nadále zdravý a plný růst vlasů.

vypadávání vlasů u žen

ZDE NAJDETE VÍCE INFORMACÍ O PRODUKTU

3. Hormonální příčiny

Dalším důvodem vypadávání vlasů u žen je hormonální nerovnováha. To může být způsobeno několika faktory, včetně: – Stresu – Těhotenství nebo porodu – Menopauzy – PCOS (syndrom polycystických vaječníků) – Onemocnění štítné žlázy Stres může vést ke zvýšení hormonů adrenalinu a kortizolu, což zase může vést ke ztrátě vlasů.

Těhotenství a porod také dramaticky mění hladiny hormonů, což může vést k vypadávání vlasů. Menopauza je také spojena s hormonálními změnami, které mohou vést k vypadávání vlasů. PCOS je stav, při kterém dochází ke zvýšení mužských hormonů (androgenů), což zase může vést ke ztrátě vlasů. Poruchy štítné žlázy mohou také způsobit hormonální nerovnováhu, která následně může vést ke ztrátě vlasů.

4. Léky a doplňky

Na trhu existuje mnoho různých léků a doplňků, které tvrdí, že zabraňují vypadávání vlasů u žen nebo dokonce zvyšují produkci vlasů. Většina těchto produktů však nebyla vědecky testována a není jasné, zda jsou vůbec účinné. Některé z těchto produktů mohou být dokonce škodlivé a způsobit nežádoucí účinky. Pokud zvažujete užívání jakýchkoli léků nebo doplňků, měli byste se vždy nejprve poradit se svým lékařem, abyste se ujistili, že jsou pro vás bezpečné a vhodné.

5. Stres a vypadávání vlasů

Emocionální stres může vést k fyzickému stresu, který zase může způsobit vypadávání vlasů. Tento začarovaný kruh se může sám udržovat a stát se chronickým problémem. Abyste tomu unikli, je důležité omezit stres a věnovat pozornost svému vlastnímu zdraví.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 384 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here