Různé příčiny vypadávání vlasů.

1. Příčiny vypadávání vlasů

Kromě již zmíněných příčin vypadávání vlasů jsou možné i hormonální změny. Například nedostatek estrogenu u žen může vést k vypadávání vlasů. Těhotenství nebo užívání některých léků může také způsobit vypadávání vlasů.

Další možnou příčinou vypadávání vlasů je autoimunitní onemocnění zvané alopecia areata. Jedná se o onemocnění, při kterém imunitní systém napadá a ničí vlasové kořínky. V důsledku toho vlasy vypadávají a v oblasti pokožky hlavy se tvoří plešatá místa. Porucha nervového systému zvaná trichotillománie může také vést k vypadávání vlasů.

V tomto případě postižení nevědomky uchopí vlasy a vytrhnou je. Vznikají tak plešatá místa v oblasti hlavy. V ojedinělých případech může být příčinou vypadávání vlasů i dědičné onemocnění. Dědičný může být například gen tzv. androgenní alopecie. Tento gen způsobuje dědičné vypadávání vlasů, ke kterému obvykle dochází během puberty nebo pozdější dospělosti.

2. Genetické příčiny vypadávání vlasů

Existuje mnoho různých příčin vypadávání vlasů, z nichž některé jsou genetické. Genetická predispozice je nejčastější příčinou vypadávání vlasů u mužů a může se objevit i u žen. Genetika hraje důležitou roli při vypadávání vlasů, protože některé geny ovlivňují produkci hormonů odpovědných za regulaci růstu vlasů.

Androgenetická alopecie, známá také jako mužská plešatost, je nejběžnější formou vypadávání vlasů a je způsobena kombinací genetiky a hormonů. Ve většině případů je androgenní alopecie u mužů dědičná a vyskytuje se ve většině případů mezi 20. a 30. rokem. Androgenetická alopecie se nedá vyléčit, ale existují léčby, které mohou zpomalit vypadávání vlasů.

Ženy mohou trpět i androgenní alopecií, ale tato forma vypadávání vlasů u žen je vzácná. Příznaky androgenní alopecie u žen jsou obvykle mírnější než u mužů a obvykle postihují pouze vlasy na hlavě. Léčba androgenního vypadávání vlasů u žen je podobná jako u mužů a nemusí je také vyléčit, ale může zmírnit příznaky. Alopecia areata je další běžnou formou vypadávání vlasů způsobenou autoimunitními chorobami. V tomto stavu imunitní systém omylem napadne vlasové folikuly, což způsobí zánětlivé reakce a nakonec vede ke ztrátě vlasů.

Neexistuje žádný lék na alopecia areata, ale existují možnosti léčby, které mohou zpomalit vypadávání vlasů. Telogen effluvium je další častou příčinou difuzního vypadávání vlasů u žen a může být vyvoláno stresem, hormonální nerovnováhou nebo léky. Při tomto onemocnění vlasy náhle vypadávají ve velkém množství a může dojít k difuznímu vypadávání vlasů. Telogenní effluvium je obvykle přechodné a vlasy obvykle dorostou po několika měsících.

3. Hormonální vypadávání vlasů

Hormonální vypadávání vlasů je jednou z nejčastějších příčin vypadávání vlasů. Může se objevit jak u mužů, tak u žen a je obvykle způsobena nerovnováhou hormonů testosteronu a estrogenu. U mužů může být tato nerovnováha způsobena nedostatkem testosteronu, zatímco u žen je to obvykle způsobeno zvýšením hladiny estrogenu.

Hormonální vypadávání vlasů může být způsobeno i užíváním některých léků, jako jsou antibiotika nebo hormony štítné žlázy. Ve většině případů je však hormonální vypadávání vlasů dočasné a postižené vlasové kořínky se po určité době zotaví.

4. Léky a jejich účinky na růst vlasů

Další možnou příčinou vypadávání vlasů jsou léky. Mnoho léků, zejména těch, které se používají k léčbě autoimunitních onemocnění, rakoviny a kardiovaskulárních problémů, může způsobit vypadávání vlasů. Některé léky používané k léčbě poruch štítné žlázy mohou také způsobit vypadávání vlasů.

Pokud užíváte léky a zaznamenáte ztrátu vlasů, měli byste navštívit svého lékaře, abyste prodiskutovali, zda může být příčinou právě lék. V některých případech může lékař změnit léky nebo upravit dávkování, aby zastavil vypadávání vlasů.

příčiny vypadávání vlasů

ZDE NAJDETE VÍCE INFORMACÍ O PRODUKTU

5. Stres a jeho účinky na organismus

Stres je přirozenou součástí našeho života a může nás pozitivně ovlivnit mnoha způsoby. Pomáhá nám přizpůsobit se nárokům každodenního života a zlepšit naše dovednosti. Ale stres může být také negativní, když se stane nadměrným nebo chronickým. To může vést ke zdravotním problémům, včetně vypadávání vlasů.

Stres ovlivňuje tělo mnoha různými způsoby a může mít za následek různé příznaky. Jedním z těchto příznaků je vypadávání vlasů. Někteří lidé si všimnou, že jim více vypadávají vlasy, když jsou ve stresu, jiní, že jim vlasy řídnou nebo řídnou. Vypadávání vlasů může mít různé příčiny, ale stres je jedním z nejčastějších spouštěčů.

Pokud trpíte vypadáváním vlasů souvisejícím se stresem, provedení některých jednoduchých změn životního stylu může pomoci zmírnit váš problém. Cvičení a relaxační techniky mohou snížit stres a posílit vlasové kořínky. Také se ujistěte, že máte dostatek spánku a zdravou stravu, abyste svému tělu dodali živiny, které potřebuje ke správnému fungování.

6. Nedostatek vitamínů jako příčina vypadávání vlasů

Nedostatek vitamínů je jednou z nejčastějších příčin vypadávání vlasů. Pokud je nedostatek vitaminu, vlasový kořínek již není zásobován dostatečnými živinami, což znamená, že vlasy slábnou a nakonec vypadnou. Vitamin B12 je pro vlasy zvláště důležitý, protože chrání buňky vlasového folikulu a tím podporuje růst vlasů.

Nedostatek vitaminu však může mít i jiné příčiny, například nedostatek železa. Železo je důležitou součástí krevního barviva hemoglobinu, které přenáší kyslík v těle. Pokud je v těle příliš málo železa, mohou být vlasové kořínky nedostatečně zásobovány kyslíkem, což může vést k vypadávání vlasů.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 384 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here