Proč je plíseň nehtů nehygienická a co proti ní pomáhá.

Vyměňte boty a nechte je uschnout: Plíseň nehtů je často způsobena vlhkými botami.

Je proto důležité se mokrých bot co nejdříve zbavit a nechat je dobře uschnout.

Osušte boty ihned po obutí Je důležité boty ihned po obutí vysušit. Tím se zabrání tomu, aby se v botách množily bakterie a plísně. Pokud nemůžete boty hned vysušit, měli byste je alespoň sundat a uložit na vzdušné místo.

Plíseň nehtů je běžné onemocnění nohou, které může být způsobeno vlhkými nebo těsnými botami. Aby se zabránilo plísním nehtů, je důležité co nejdříve zout mokré boty a nechat je dobře uschnout. V ideálním případě pravidelně měňte boty, abyste zabránili tomu, aby se na nohou uchytily plísně a nevedly k infekci.

1. Plíseň nehtů: příčiny a příznaky

Plíseň nehtů (onychomykóza) je běžný stav způsobený houbami nebo kvasinkami. Infekce obvykle postihuje jeden nebo více nehtů na nohou a způsobuje, že nehet získá nažloutlou nebo nahnědlou barvu. Plíseň nehtů může být velmi nepříjemná a může se rozšířit do dalších oblastí těla. Abychom předešli infekci nebo ji léčili, je důležité znát příčiny a příznaky plísně nehtů. Plíseň nehtů je často způsobena vlhkými botami. Je proto důležité se mokrých bot co nejdříve zbavit a nechat je dobře uschnout.

Plísně a kvasinky milují vlhké a teplé prostředí, takže se jim ve vlhké obuvi snadno daří. Boty by se také měly okamžitě zout a dobře osušit v bazénech, sprchách nebo na jiných místech, kde se nohy namočí. Těsné boty mohou také způsobit plíseň nehtů, protože stlačují nohy k sobě a podporují vlhkost. Těsné boty by se proto měly nosit pouze do doby, než jsou nohy suché, a poté by se měly okamžitě sundat. Ponožky by se také měly pravidelně měnit, aby se zabránilo infekci.

Příznaky plísně nehtů mohou zahrnovat žluté nebo nahnědlé skvrny na nehtu, nehet se může zdát drsný a zlomený nebo může být okraj nehtu vyvýšený. V těžkých případech může dojít k odražení celého nehtu. Pokud zaznamenáte některý z těchto příznaků, měli byste se okamžitě poradit s lékařem, protože plíseň nehtů může mít často vážné následky.

2. Vyměňte boty a nechte je uschnout: Tak se vyhnete plísním nehtů

Plíseň nehtů je často způsobena vlhkými botami. Je proto důležité se mokrých bot co nejdříve zbavit a nechat je dobře uschnout. Přezouváním si také zajistíte, že vaše nohy budou vždy v suchých ponožkách. Pokud si obujete mokré boty, bakterie snadno proniknou do pokožky a vyvolají infekci.

3. Domácí léky na plíseň nehtů

1. Ocet: Ocet je přírodní antibakteriální látka, takže může pomoci při prevenci nebo léčbě plísní nehtů. Namočte bavlněný hadřík do octa a obtočte jím postižený nehet. Nechte působit 10 minut a poté smyjte.

2. Tea Tree Oil: Tea tree oil je také přírodní antibakteriální látka, která pomáhá zabíjet houby. Namočte vatový tampon do oleje z čajovníku a jemně rozetřete postižený nehet. Nechte působit 10 minut a poté smyjte.

3. Cibulová šťáva: Cibulová šťáva má protiplísňové vlastnosti, takže může pomoci zabít houbu. Nakrájejte cibuli a položte ji na postižený nehet. Nechte působit 10 minut a poté smyjte.

Plíseň nehtů je velmi časté onemocnění, které často vzniká z vlhkých a nehygienických podmínek. O to důležitější je co nejrychleji se zbavit mokrých bot a nechat je dobře uschnout. Tím se zabrání sporulaci a šíření houby. Pokud však již plísní nehtů trpíte, můžete ji zkusit léčit domácími prostředky. Zde jsou 3 domácí prostředky na plíseň nehtů, které můžete vyzkoušet:

1. Tea Tree Oil: Tea tree oil má antiseptické a antibakteriální vlastnosti, takže může pomoci léčit plísně nehtů. K tomu naneste několik kapek oleje na postižený nehet a jemně vmasírujte. Nechte působit přes noc a druhý den ráno smyjte.

2. Jablečný ocet: Jablečný ocet je další přírodní lék na plísně nehtů na nohou. Kyselé prostředí octa brání dalšímu rozvoji plísně. K tomu naneste na postižený nehet trochu octa a nechte 10-15 minut působit. Poté jej opláchněte teplou vodou.

3. Kokosový olej: Kokosový olej má protiplísňové a antibakteriální vlastnosti, a proto pomáhá při léčbě plísní nehtů. Chcete-li to provést, vmasírujte do postiženého nehtu trochu kokosového oleje a nechte ho působit přes noc. Druhý den ráno ji opláchněte teplou vodou.

boty na plíseň nehtů

ZDE NAJDETE VÍCE INFORMACÍ O PRODUKTU

4. Prevence je nejlepší lék

Stejně jako u mnoha jiných nemocí je nejlepším lékem na plíseň nehtů prevence. Následující tipy vám mohou pomoci vyhnout se infekci houbou:

– Každý den si nohy důkladně umyjte a osušte. – Udržujte čistotu mezi prsty.

– Každý den měňte ponožky a boty.

– Noste ponožky a boty vyrobené z prodyšného materiálu. – Před opětovným nazouváním nechte boty důkladně vyschnout.

– Nenoste mokré boty s bosou nohou. – Ve společných zařízeních (např. vany, sauny, bazény) noste pouze punčochy nebo koupací obuv. Jak předcházet je opravdu nejlepší lék. Plíseň nehtů se často vyskytuje, když boty správně nevyschnou. Proto je velmi důležité se mokrých bot co nejdříve zbavit a nechat je dobře uschnout.

Nejlepší způsob, jak zajistit, aby vaše boty řádně vyschly, je nechat je uschnout na vzduchu. Pokud žijete v prostředí s vysokou vlhkostí nebo nosíte boty v zimě, je také vhodné boty pravidelně dezinfikovat.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 384 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here